KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14278103
nr 1427 8103
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sträckande svanar. Signerad. Olja på duk, 31x39, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:40:17
100 kr
150 kr
200 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant